*
 Giriş sayfası yap Forum Gazete Manşetleri    İletişim ( Bize Ulaşın )

  * GÜNÜN SÖZÜ *  

* YENİ RESİMLER*

İNKÖY KÖYÜ

RESİM & SLAYT

MÜZİK

VİDEOLAR

SİVAS & İLÇELERİ

KÜLTÜREL

*    SON DAKİKA   *
LEYLA YARE TÜRKÜLER Web Sitesine Giriş için Tıklayınız...
* PİYASALAR *
* GEREKLİ LİNKLER*

who's online

Pir Sultan Abdal - Banazlı Koca Haydar” oyununa Ataşehir’den büyük alkış…

Dernek Başkanımız Leyla Ünver’in Türkü Yorumu-Müzik Yönetmenliği ve Destan Ana karakteriyle oyunculuk yaptığı; Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 04.07.2013 Perşembe günü saat 20:00 de oynanan Pir Sultan Abdal - Banazlı Koca Haydar” oyununa Ataşehir’den büyük alkış…

Anadolu Meydan Sahnesi’nin “Pir Sultan Abdal - Banazlı Koca Haydar” adlı oyunu Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ücretsiz olarak bugün saat 20.30’da Ataşehir Zübeydehanım Öğretmenevi Konferans Salonu’nda sahnelendi. Ataşehirlier tarafından büyük beğeni toplayan oyun ayakta alkışlandı.

Aytekin Özen’in yazıp yönettiği, şiirlerin ünlü sanatçı Müşfik Kenter tarafından seslendirildiği, türkü yorumlarının ve müzik direktörlüğünün Leyla Ünver tarafından yapıldığı, ışık-efekt tasarımının Bora Nakipoğlu’na ait olduğu oyuna Ali Turgut ile Mehmet Yalçın da sazlarıyla katıldı.

Oyun, Osmanlı dönemindeki haksızlıklara karşı direnen, mazlumdan yana olan 16. Yüzyılda yaşamış olan halk ozanı ve şairi Pir Sultan Abdal’ın hayatını konu alıyor.

Osmanlı’nın halk üzerindeki baskıları anlatarak, günümüz siyasi ve politik ortamına da göndermelerde bulunan oyun Ataşehirliler tarafından ayakta alkışlandı.

“Pir Sultan Abdal - Banazlı Koca Haydar” adlı oyunda yer alan oyuncular ise şunlar: Tolga Savacı, Ahmet Demir, Ömer Yıldırım, Sevgi Gemici, Bahar Hacıbektaşoğlu, Kevork Taşkıran, Erdoğan Karlı, Burak Akgün, Faruk Sağlam, Volkan Gemici, Okan Vardar, Kadir Hasman, Hüseyin Durak, Sercan Yener ve konuk sanatçı Alper Kut. 500’ün üzerinde kişinin katıldığı oyunun sonunda, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından oyuculara plaket ve çiçek verildi. İlgezdi, “Bizim yolumuz Hacı Bektaşi Veli, Pir Sultan Abdal ve Atatürk’ün yoludur” dedi. Haber ve Görseller: BRT Yayın Grubu Muhabiri Deniz Sarı


RESİM GALERİSİ
İletişim İçin
info@inkoy.com      ©      hafikinkoy@hotmail.com

Copyright © 2006  - 2012  www.inkoy.com  All rights reserved.
En iyi görüntü için: Internet Explorer 5.0+ ve  1024x768 ekran çözünürlüğü gerekir.